MEA

MERYEM ERGÜN, Mimar & Şehir Plancısı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’inden 2016 yılında mezun oldu. Çift lisansını da aynı sene de tamamladı. Ayrıca eğitim hayatı boyunca bir çok akademik çalışmada ve projede yer aldı. 2014-2015 yıllarında Norm Mimarlık’ta mimari tasarımlar, mimari sunumlar ve mimari görselleştirme konusunda çalışmalarını gerçekleştirdi.

2015-2018 yılları arasında MSGSÜ bünyesinde KENTTAM (Kentsel Tasarım ve Araştırma Merkezi)’ da başta kentsel tasarım projeleri olmak üzere, mimari tasarım, akademik yayın ve yarışma projeleri çalışmalarını gerçekleştirdi, yayınlar oluşturdu.

2017-2018 yılları arasında Verna Mimarlık’ta Emaar Square Şantiyesi (TAV-SERA Ortak Yapımı) ‘inde çalıştı. Bunun yanı sıra ufak çaplı konut ve akademik bina şantiyelerinde yer aldı. Ayrıca mimari proje yarışmaları hazırladı. Konut tasarımı ve ofis tasarımlarında çalışmalar gerçekleştirdi

2018 yılından beri kurduğu MEA( Meryem Ergün Architecture) şirketinde mimarlık, restorasyon, kentsel tasarım ve proje yönetimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Meryem Ergün Architecture; Restorasyon, kentsel tasarım, mimari tasarım, peyzaj tasarımı, proje geliştirme ve danışmanlık dallarında çalışmakta; restorasyon uygulamaları, tarihi eser projelendirmeleri, konut yerleşkeleri, kentsel tasarım projeleri, rezidanslar, ofis binaları, oteller, turizm ve reakreasyon tesisleri, kültür sanat eğlence merkezleri ve spor kompleksleri projeleri yapmaktadır.